jest oficjalnym
dystrybutorem marki
Skonfiguruj swoją łódź

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łodzi wędkarskiej?

Kupno nowej łodzi wędkarskiej to dla wielu wędkarzy spełnienie marzeń. Nie jest to jednak mały wydatek, dlatego przed jego zakupem trzeba się dokładnie zastanowić, jaka łódź do wędkowania najbardziej spełni oczekiwania. Jest kilka kluczowych kwestii, na które należy zwrócić uwagę, aby był to satysfakcjonujący zakup. 

Istotne parametry przy zakupie łodzi wędkarskiej

Odpowiedni wybór łodzi wędkarskiej będzie miał wpływ na bezpieczeństwo i komfort wędkowania, a nawet wielkość połowów. Z tego powodu warto dobrze rozumieć, na co należy zwrócić szczególną uwagę, by dokonać najlepszego wyboru. Jest kilka kwestii, do których należą:

Wymiary łodzi

Kupując nową łódź, musi być ona dostosowana do liczby osób, które będą z niej korzystać oraz do ilości używanego sprzętu wędkarskiego. Zarówno długość, jak i szerokość łodzi muszą zapewniać komfortowe poruszanie się i wędkowanie. 

Silnik łodzi wędkarskiej

Silnik musi mieć odpowiednią moc do wielkości łodzi oraz warunków, w jakich będzie używana. Odpowiedni silnik jest gwarancją wyższej wydajności oraz niezawodności sprzętu.

Przestrzeń i układ

Niezwykle istotny czynnik, ponieważ wpływa na ogólne odczucia z używania nowo zakupionej łodzi. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę przestrzeń do przechowywania sprzętu wędkarskiego, jedzenia, napojów i innych niezbędnych rzeczy, ale również miejsce do wygodnego poruszania się po pokładzie. Dobrze zaprojektowany układ wnętrza, z łatwo dostępnymi schowkami i odpowiednio rozmieszczonymi innymi elementami w znaczący sposób zwiększa komfort użytkowania.

Stabilność i kwestie bezpieczeństwa

Każda łódź musi być tak skonstruowana, aby zapewniać stabilność oraz bezpieczeństwo.

Systemy nawigacyjne i komunikacyjne

Wiele z nich jest wyposażona w system GPS, radar, czy radio VHF, niezbędne do komunikacji w razie potrzeby. Dodatkowo nowoczesne systemy nawigacyjne mogą oferować także szereg innych funkcji.

Materiały i konstrukcja

Łódź musi być wykonana z trwałych i odpornych materiałów, łatwych do czyszczenia i konserwacji, aby zapewnić długą żywotność łodzi. Kupno nowej łodzi wędkarskiej to inwestycja na lata, dlatego musi być to sprzęt wysokiej klasy, który wytrzyma trudy częstego użytkowania.  

Łatwość transportu 

Dla niektórych jest to niezwykle ważny czynnik, na który zwracają szczególną uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie. Jeżeli łódź będzie często transportowana, należy zwróć uwagę na jej wagę oraz wymiary, aby mieć pewność, że będzie łatwa do transportu. Warto także upewnić się, czy posiada systemy ułatwiające wodowanie, bo to zdecydowanie ułatwi jej załadunek i rozładunek.

Cena

Wszystkie wyżej wymienione czynniki powinny zostać wzięte pod uwagę, ale często elementem determinującym wybór szczególnie wśród podobnych modeli z podobnym wyposażeniem i jakością jest cena.  

Jaką łódź wędkarską wybrać?

Na rynku jest wiele typów łodzi wędkarskich, dlatego każdy wędkarz znajdzie coś dla siebie. Dla prawdziwych pasjonatów, którzy chcą mieć łódź wędkarska z najwyższej półki, która ma wszystko, co niezbędne dla wędkarzy, warto polecić łodzie do wędkowania Captur Pilothouse. Do wyboru są modele:

  • Captur 625 Pilothouse – oferuje m.in. przestronny kokpit wędkarski, który dzięki rozkładanej kanapie burtowej może służyć również jako jadalnia. Dzięki wysokiej burcie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Posiada także dużą kabinę z dodatkowym materacem, schowek na kotwicę oraz lodówkę szufladkową. Pełne wyposażenie, które potrzebuje wędkarz.
  • Captur 705 Pilothouse – ergonomiczna kabina o przestronnym kształcie, która zapewnia maksymalną swobodę podczas wędkowania, posiada także sypialnię i toaletę morską. Elegancki kadłub, silnik o mocy 225 KM oraz miejsce aż dla siedmiu osób, dzięki czemu można wybrać się na ryby z całą rodziną. Nie brakuje również kuchni ze zlewem, lodówką i przenośną kuchenką. Zapewnia również maksymalne bezpieczeństwo.
  • Captur 805 Pilothouse – zbiornik paliwa aż do 350 L, zaawansowany system komunikacji i nawigacji, czy bardzo przestronny kokpit wędkarski, to niewątpliwe zalety tego modelu. Nie zabraknie tu również jak w poprzednich modelach jadalni, miejsca do spania, czy schowka na kotwicę. Łódź została wyposażona także w platformy kąpielowe, najlepsze w klasie udogodnienia wędkarskie i wiele innych elementów, które z pewnością przypadną każdemu wędkarzowi do gustu.

Każdy z modeli oferuje wszystko, co niezbędne do przyjemnego wędkowania. Można wybrać się na krótki rejs, ale również zafundować sobie wędkarski weekend nocując w wygodnej łodzi.

Wędkowanie to hobby oraz sposób spędzania wolnego czasu, dlatego warto zadbać o to, aby te chwile były jak najbardziej komfortowe, kupując odpowiednią łódź do wędkowania. Wędkowanie może być również czasem miło spędzonym z całą rodziną bądź przyjaciółmi. Łódź wędkarska to zakup na lata, dlatego zawsze należy go dokładnie przemyśleć i wybierać wśród sprzętów zapewniających najwyższą jakość, takich jak jeden z modeli Captur Pilothouse.  

Udostępnij w social media

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.